Mestna galerija Rog. Slatina, 6.5.2017

“Že sedemnajsto leto priženjen iz Šentjurja v Rogaško Slatino, domačinom dobro poznan, kot vzoren turistični delavec, Robert Zupanec nas je pred časom presenetil s svojim likovnim izražanjem. Njegove skulpture nas popeljejo v svet domišljije in si lahko ob vsaki posamezni sami izberemo neko povsem svojo zgodbo. Tudi njegove reljefne slike so zelo izrazne. Pred časom se je začel ukvarjati tudi z abstraktnim slikarstvom s posebnim nanosom barv. In tako je nastal prenovljen opus Zupančevih stvaritev, ki smo jih lahko videli na otvoritvi v Mestni galeriji Rogaška Slatina. In to je njegova druga samostojna razstava. Zelo lep občutek je bil, ko je bila galerija napolnjena do zadnjega kotička. Predvsem pa iskrena in enostavna energija, ki jo izraža Robi. To je uspeh celotnega ustvarjaja. Lepo je, da človek najde neko smer v kateri se izraža, kar je redkost in neke vrste privilegij posameznika. Program je povezovala Sergeja Javornik, zaigral nam je odličen duet Svena Horvata in Laure Betke Krajnc, Sandra Mitrović pa je ustvarjalcu čestitala v imenu Zavoda za Turizem Rogaška Slatina in mu predala spominsko darilo. Sledilo je dužabno srečanje, ogled razstave, prigrizki in celo after party v prostorih MSORS-a. Bravo Robi! In hvala, da si nam odprl vrata v svoj svet ustvarjanja in iskrenosti.”

Nani Poljanec